SEZON 1990

TERMIN TRASA KAPITAN
17.06. - 01.07.
Szczecin - Zeebruge
Hanka Kuźnicka 764 Mm / 194 h
01.07. - 12.08
Zeebguge - Amsterdam Robin Sjoberg
Cutty Sark
Tall Ships Races

2.025 Mm / 612 h
12.08. - 15.09
Amsterdam - Świnoujście
Franciszek Lorentz
 1053 Mm / 311 h
15.09. - 28.09
Świnoujście - Gdynia
Ludwik Tichy
490 Mm / 102 h
28.09. - 12.10
Gdynia  - Szczecin
Ludwik Tichy
698 Mm / 189 h

W sezonie 1990 jacht przepłynął 5.030 Mm w ciągu 1.408 h żeglugi.


Rejs nr 1/90. 17.06. - 01.07.1990 r.
Szczecin, Trzebież, Świnoujście, Holtenau, Brunsbuttel, Den Helder, Amsterda, Scheveningen, Zeebruge

1. Hanka Kuźnicka, j.k.ż.w. - kapitan
2. Michał Sawzdargo, j.s.m. - I oficer
3. Sławomir Tryc, j.s.m. - II oficer
4. Krzysztof Mędrzejewski, st.j.pu - III oficer
5. Józef Domagała, st.j.pu - bosman
6. Marian Tuchowski, ż.j. - ochmistrz
7. Robert Grodecki,  ż.j.
8. Marcin Kozarzewski, st.j.

Rejs nr 2/90. 01.07. - 12.08.1990 r. Udział jachtu w "Cutty Sark Tall Ships Races'90"

I etap: 01.07.1990 - 22.07.1990
Zeebrugge, Portsmouth, La Coruna, Bordeaux
prowadził: Brig. J.E.M. 'Bugs' Hughes OBE

II etap: 22.07.1990 - 12.08.1990
Bordeaux, Dieppe, Zeebrugge, Ijmuiden, Amsterdam
prowadził: Maj. Robin Sjoberg

załogę w obu etapach stanowili uczniowie i nauczyciele Pierrepont School


Rejs nr 3/90. 12.08. - 15.09.1990 r.
Amsterdam, Rotterdam,  Scheveningen, Calais, Dieppe, Zeebruge, Helgoland, Kiel, Holtenau, Rendsburg, Travemunde, Świnoujście

1. Franciszek Lorenz, j.k.ż.w. - kapitan
2. Marek Trzeciakowski, j.s.m. - I oficer
3. Zbigniew Badura, j.s.m. - II oficer
4. Krzysztof Górniak, st.j.pu - III oficer
5. Maria Trzeciakowska, st.j.pu
6. Iwona Morawska, st.j.pu
7. Marek Lejza, st.j.pu
8. Mirosław Siudak, st.j.pu

Rejs nr 4/90. 15.09. - 28.09.1990 r.
Świnoujście, Trzebież, Kołobrzeg, Gdynia, Gdańsk, Gdynia

1. Ludwik Tichy, j.k.ż.b. - kapitan
2. Cezary Wolski, j.s.m. - I oficer
3. Marcel Samulak, st.j. - po II oficer
4. Krzysztof Mędrzejewski, st.j.pu - III oficer
5. Piotr Terpiłowski, st.j. - po IV oficer
6. Tomasz Włodarski, ż.j.
(wyokrętowany 23.09.90 w Gdańsku)
7. Marcin Zdunek, ż.j.
8. Tomasz Kozera, st.j. (wyokrętowany 23.09.90 w Gdańsku)
9. Adam Pancewicz, st.j.
10. Michał Bąk, st.j.

Rejs nr 5/90. 28.09. - 12.10.1990 r. Rejs czarterowy "Fundacji Międzynarodowej Szkoły Pod Żaglami"
Gdynia, Kłajpeda, Venspils, Kołobrzeg, Świnoujście, Szczecin

1. Ludwik Tichy, j.k.ż.b. - kapitan
2. Paweł Szkudlarek, j.s.m. - I oficer
3. Anatol Noskowski, j.s.m. - II oficer
4. Jarosław Cieślak, st.j.
5. Piotr Gajewski, st.j.
6. Jacek Stryjewski, st.j.
7. Sławomir Szymonik, st.j.
8. Mariusz Wypych, st.j.
9. Magdalena Skibińska, ż.j.

Rejs "Fundacji" zakończył się w Kołobrzegu 9.10.90 (port schronienia przed silnym sztormem ) - planowane zakończenie w Szczecinie.  Załoga "Fundacji"zeszła z pokładu s/y Panoramy gdy okazało się , że nie ma szans na dojście w planowanym terminie do Szczecina, zwłaszcza że prognozy pogody zapowiadały jeszcze kilkudniowe silne wiatry. 
Końcówka rejsu, na trasie Kołobrzeg - Szczecin  przeprowadzona "siłami załogi" JK AZS Wrocław w składzie:
  
1. Ludwik Tichy, j.k.ż.b.
2. Paweł Szkudlarek, j.s.m.
3. Krzysztof Mędrzejewski, st.j.pu
4. Kazimierz Mędrzejewski, st.j.pu
5. Jerzy Szczepański, st.j

Copyright © Jacht Klub AZS Wrocław. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt: Webmaster