RELACJA Z SZKOLENIA
Kurs manewrowy nr 1 na s/y Panorama, jesień 2005.
15.10 - 22.10.2005

22 października 2005r. zakończył się jeden z dwóch jesiennych kursów manewrowych na s/y Panorama, organizowanych tradycyjnie juz przez nasz klub. Szkolenie odbywało się w Basenie Prezydenta i w basenie jachtowym im. gen. Zaruskiego w Gdyni. Kurs zakończył się egzaminem na stopień jachtowego sternika morskiego, który przeprowadziła komisja z CKE Gdynia. Egzaminatorami na pierwszym kursie byli: kpt. Bogdan Olszewski i kpt. Adam Woźniak, czyli egzamin przeprowadzony był rzetelnie (nie było łatwo ;-). Kurs manewrowy prowadził kpt. Dariusz Kluczka.
Pogoda, jak na jesienną aurę na polskim wybrzeżu była standardowa, czytaj zimno i szaro, czasami deszczowo, ale wszyscy dzielnie dawaliśmy  sobie radę, w końcu przyświecał nam duch podnoszenia kwalifikacji i treningu.
Wieczorami organizowane były dobrowolne zajęcia teoretyczne, na których nie rzadko, w burzliwych dyskusjach rozważaliśmy różne aspekty manewrowania jachtem na silniku i pod żaglami. Tradycyjnie też wieczorami przyjmowaliśmy zaprzyjaźnionych gości, którzy wnosili bardzo dużo do wieczornej atmosfery jaka zawsze jest obecna na jachcie podczas takich kursów.

W wyniku zmian w przepisach w roku 2005, które spowodowały zawieszenie egzaminów na wyższe stopnie żeglarskie, był to ostatni, z dwóch kursów manewrowych w roku 2005, zakończony egzaminami PZŻ. W związku z dużym zainteresowaniem podnoszenia własnych kwalifikacji przez żeglarzy JK AZS i nie tylko,  Jacht Klub  nadal zamierza prowadzić kursy manewrowe i teoretyczne podnoszące kwalifikacje dla przyszłych skiperów.

 

 

Fotografie ze szkolenia